Dlaczego KAWA dobra jest na zdrowie

Dlaczego KAWA dobra jest na zdrowie

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie - dzienne spożycie kawy na świecie sięga 3 miliardów filiżanek i wykazuje stałą tendencję wzrostową. Kawa od setek lat jest najczęściej stosowaną używką. Czy jej zaklasyfikowanie jako używka, - jest słuszne? Używka to substancja o niewielkich wartościach odżywczych, która wywiera silnie pobudzający wpływ na organizm. Czy kawa wpisuje się w ten schemat? Po części, ta masowo produkowana, przetwarzana i sprzedawana w marketach - tak. Ta poddawana zaawansowanej obróbce technologicznej, zubożona w substancje czynne, zanieczyszczona pestycydami - nie powinna być kojarzona z żadnymi właściwościami zdrowotnymi. Ale kawa ekologiczna to zupełnie inna jakość - aromatyczna, pełna cennych substancji aktywnych, o niezwykle korzystnym wpływie na zdrowie i samopoczucie.

Jakie są korzyści z picia kawy?

 

Kawa na pobudzenie

 

Kawa pobudza układ nerwowy, wspomaga pamięć i koncentrację, pomaga utrzymać bystrość umysłu. Znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne, rozbudza, delikatnie podnosi ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Sprzyjając dotlenieniu organizmu, kawa dodaje energii na długo, stanowiąc najsmaczniejszy i najzdrowszy napój energetyczny.

 

Kawa i jej wpływ na organizm człowieka

 

Korzyści zdrowotne z picia kawy to temat wielu badań naukowych. Kawa pochodząca z ekologicznych upraw, a zatem doskonałej jakości, to niezwykle skuteczny środek leczniczy, profilaktyczny i upiększający. Zawartość kwasów organicznych i antyutleniaczy sprzyja doskonałej kondycji skóry i włosów. Cera pełna blasku o poranku? Tak, wystarczy sięgnąć po filiżankę kawy. Kawa i jej wpływ na organizm to szereg właściwości prozdrowotnych. Najistotniejszą jest spowalnianie procesu starzenia oraz ograniczanie procesów zapalnych i nowotworowych. A to wszystko dzięki ogromnej zawartości antyutleniaczy. Ale znów warto przypomnieć – przede wszystkim kawa ekologiczna jest wartościowym napojem. Inne korzyści dla zdrowia? Kawa zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera czy Parkinsona, łagodzi objawy alergii i astmy czy bóle głowy.

 WEJDŹ TU na bloga. Bardzo szczegółowe i wciąż akutualizowane informacje.  

Spotkania przy kawie

 

Picie kawy to prawdziwy rytuał - filiżanka aromatycznej, parującej kawy to stały element dnia wielu z nas. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia niż poranek spędzony przy filiżance kawy; podobnie jak nie ma lepszego sposobu na popołudniowy relaks i regenerację sił.

Wspólne delektowanie się kawą to nieodłączny element życia towarzyskiego. Kawa w miłym towarzystwie smakuje wyśmienicie i stanowi świetny element integrujący na polu prywatnym czy zawodowym.

 

Doskonała kawa

 

Aby kawa dostarczała niezapomnianych wrażeń smakowych oraz korzystnie oddziaływała na zdrowie, należy zadbać o każdy etap jej przygotowania. Podstawowe zasady parzenia kawy to:

 

1. Wybór odpowiedniego gatunku i postaci kawy. Arabica, Robusta lub ich mieszanki to zawsze trafiony wybór. Te gatunki to klasyka doskonałego smaku oraz wyrazistego aromatu. Gatunek to nie wszystko - liczy się postać kawy. Powinna być ona jak najmniej przetworzona, stąd zdecydowanie najlepszym wyborem jest KAWA ZIARNISTA.

Kawa świeżo zmielona w młynku lub ekspresie to bogactwo smaku i aromatu, oraz wydobycie wszystkiego, co w kawie najlepsze. Kawa ziarnista to kawa w swej pierwotnej postaci, nie poddana procesom obróbki technologicznej.

2. Odpowiedni sposób przyrządzenia kawy- najzdrowszym i najsmaczniejszym sposobem przyrządzenia kawy jest ekspres do kawy.Kawa z ekspresu to najbogatsze źródło wolnych rodników. Żaden inny sposób parzenia kawy nie gwarantuje zachowania tak wielu antyutleniaczy, które odpowiadają za wszystkie prozdrowotne właściwości kawy. Kawa ziarnista do ekspresu jest zatem najbardziej optymalnym wyborem.

 

Zakup ekspresu do kawy to znaczny wydatek. Jeśli z różnych względów niemożliwy jest zakup, doskonałą formą wsparcia jest dzierżawa ekspresu do kawy. Taka  OPCJA

dedykowana jest zarówno małym firmom, jak i dostępna jest do użytku domowego. Oferta przemyślana jest w taki sposób, by zapewnić maksimum korzyści dla użytkownika. Porcja kawy doskonałej jakości to wydatek od około 69 groszy z uwzględnieniem kosztu dzierżawy ekspresu (promocja do 15 stycznia lub do wyczerpania ekspresów w promocji). Nie ma już przeszkód aby można było delektować się kawą zaparzoną w profesjonalnym ekspresie. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, gdyż koszt kawy zakupionej na wynos w kawiarni czy bardzo nieapetycznej kawy z automatu w skali miesiąca może urosnąć do całkiem sporej kwoty. Inwestycja w wynajem ekspresów do kawy dla firm to ukłon w stronę pracowników, którzy docenią świeży aromat kawy unoszący się w miejscu pracy. To także większa efektywność zespołu oraz sprzyja jego integracji.

 

PODOBA CI SIĘ NASZE ROZWIĄZANIE - udostępnij na FB lub, poleć znajomym.

Pozdrawiamy

Redakcja EKOITALIApl

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie zostanie opublikowany)
Komentarz:

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Wyszukiwanie

Tagi wpisów

Archiwum bloga